GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-11-2020 15:28   Güncelleme : 04-11-2020 15:32

AVRUPA’DA MASUMLAR KATLEDİLİYOR

Avrupa'daki terör saldırılarını kınayan Mazlumder Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş "Avrupa'da yaşayan 15 milyonu aşkın yaşadıkları ülkenin vatandaşı olan Müslüman, ayrımcılık, terör saldırıları ve can korkusu ile hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar" dedi. Taş açıklamasını şöyle sürdürdü.

AVRUPA’DA MASUMLAR KATLEDİLİYOR

 

 

"Fransa devlet başkanı Emmanuel Macron’un uluslararası hukuk ve insanlık vicdanını yok sayarak ülkesinde Müslümanlara yönelik baskı politikasını artırması terör eylemlerine hız kazandırdı.

 

Macron’un hukuksuzluklarının uygulamaya konması sonucu başta Fransa ardından Avusturya ve diğer Avrupa ülkelerinde terör örgütü mensupları savunmasız insanlara karşı provakatif saldırılara başladılar.

 

Saldırılar sonucu Fransa'da 5, Avusturya'da 4 savunmasız sivil, terör saldırılarının hedefi olarak hayatını kaybetti, çok sayıda savunmasız insan da yaralandı. Bugün Avrupa'da yaşayan 15 milyonu aşkın yaşadıkları ülkenin vatandaşı olan Müslüman, ayrımcılık, terör saldırıları ve can korkusu ile hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar.

 

Mazlumder Kayseri şubesi olarak! Fransa devlet başkanı Macron’un kışkırtıcı çıkışları ile Avrupa'da hızla yayılan, hiçbir hukuk ve insanlık değeri tanımayıp masum insanları katleden terör saldırılarını şiddetle kınıyor, olayların fitilini ateşleyen Macron’u, onun gibi hukuk tanımaz yöneticileri ülkeleri için talihsizlik olarak değerlendiriyor ve kınıyoruz.

 

Saldırıların sona ermesi ve daha fazla masum kanı akmaması için Avrupa'nın sorumlu idareci ve insan hakları teşkilatlarını insiyatif almaya davet ediyor, saldırılarda ölenlere rahmet, yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi bildiriyoruz.

 

ERMENİSTAN İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR

 

Ermenistan'ın 28 yıldan bu yana işgal altında tuttuğu Karabağ'da işgalci Ermeni güçleri ile ülkenin sahibi Azerbaycan kuvvetleri arasındaki çatışmalar devam ediyor.

 

Uluslararası savaş hukuku ve insanlık vicdanına göre savaş cephede ve silahlı kuvvetler arasında devam etmelidir. Savaşta silahsız sivil ve cephe dışındaki sivil yerleşim yerlerinin saldırı dışında kalması esastır.

 

Ermeni silahlı kuvvetleri uluslararası savaş hukuku ve insanlık vicdanının tüm değerlerini ayaklar altına alarak Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerine füzelerle, toplarla saldırarak şehirleri, köyleri harabeye çevirmeye; çocuk, kadın, genç yaşlı birçok silahsız insanı katletmeye devam ediyor.

 

Ermenistan'ın sivil yerleşim yerlerine yaptığı insanlık dışı saldırılarda bugüne kadar 100'e yakın sivil hayatını kaybetti, binden fazlası da yaralandı, yüzlerce bina, cami ve fabrikada kullanılamaz hale geldi"