Kayseri Ekspres Haber
HV
01 EKİM Pazar 12:07
Advert Advert Advert

ASLANTAŞ KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2022 23:46
ASLANTAŞ KAN BAĞIŞINDA BULUNDUTürkiye Genç Fikirler Birliği Platformu Genel Başkanı, Kişisel Gelişim ve Psikoloji Yazarı Mert Can Aslantaş, kan bağışında bulundu.

Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Mert Can Aslantaş, "Hayat kurtarmak sadece 15 dakika" diyerek, vatandaşlara bağış çağrısı yaptı.

Başkan Mert Can Aslantaş açıklamasında:
"Elbette ki kan bağışı; kan ihtiyacı duyan hastalarımızda kullanılmak üzere sağlıklı insanlar tarafından kan verilme işlemidir. Hastalıklar nezdinde özellikle ülkemizde trafik kazalarının yoğunluğuna hepimiz şahidiz. Vermiş olduğumuz bağışlar özellikle trafik kazaları nezdinde kan kaybı olan vatandaşlarımızda ve diğer hastalıklarda kullanılmaktadır. İnsan hayatı elbette ki bizler için çok kıymetlidir. Biz insanlar elbette birey olarak var olsakta toplum nezdinde de diğer insanlara ihtiyaç duyarız. Hepimiz bir can taşıyan ve yeri geldiğinde hastalanan yeri geldiğinde kan ihtiyacı olan varlıklarız ve kan ihtiyacımız her an olabilir. Bu kapsamda da aslında kan bağışında bulunmak toplumsal bir sorumluluktur. Kan vermek, hayat kurtarır şiarı ile bugün bizler de kan vermiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyor; bugün kan verin ki yarın istemeye yüzünüz olsun diyorum." ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin

YORUMLAR