SİYASET
Giriş Tarihi : 27-10-2020 16:26   Güncelleme : 27-10-2020 16:26

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu mazbatasını aldı

AK Parti Kayseri İl Başkanlığına yeniden seçilen Şaban Çopuroğlu, mazbatasını aldı.

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu mazbatasını aldı

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'nde güven tazeleyerek, yeniden il başkanı seçilen Çopuroğlu, Kayseri Adliyesi'ndeki törenle seçim kurulu yetkililerinden mazbatasını teslim aldı.

Çopuroğlu burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 24 Ekim tarihinde gerçekleşen kongrede tekrar il başkanlığına seçildiğini hatırlatarak bu sürece katkı veren herkese teşekkür etti.

Herhangi bir olumsuzluğa rastlamadan kongreleri tamamladıklarını vurgulayan Çopuroğlu, büyük bir aile olduklarını dile getirdi.

Kongrede her türlü detayı düşünerek hareket ettiklerini belirten Çopuroğlu, "Bugün mazbatamızı aldık. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu göreve geldik. Bundan sonra aynı talimat çerçevesinde çalışacağız. Aklımızın yettiği, elimizden geldiği kadar da gayret edeceğiz." ifadelerini kulandı.

Çopuroğlu, tüm ilçe başkanlarına ve yönetime teşekkür ederek, bundan önceki yönetimle uyumlu bir şekilde çalıştıklarını kaydetti.

Çopuroğlu, görevi değişenlerini bir şikayet olduğu için değil, değişimin kendilerini diri tutacağına inandıklarından dolayı yaptıklarını aktardı.

Eskisine göre daha güçlü olduklarını anlatan Çopuroğlu, partiye ve kente yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi.