GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-04-2021 23:01   Güncelleme : 12-04-2021 23:01

AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu'ndan ramazan mesajı

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayınladı.

AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu'ndan ramazan mesajı

 

Çopuroğlu mesajında, diğer bütün aylardan daha faziletli ve özel olan ramazan ayını bu yıl da büyük bir mutlulukla idrak ettiklerini belirtti.

Her ne kadar küresel Kovid-19 salgınından dolayı geleneksel programın dışında ve kısıtlı imkanlarla bir ramazan yaşansa da, dinimizin temel ibadetlerinden biri olan oruç ibadetinin rahmetinin tüm Müslümanların kalplerine huzur vereceğini aktaran Çopuroğlu, şunları kaydetti:

"Ramazan ayı sabır ve ibadet ayıdır. Zira yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Ayrıca bin aydan daha hayırlı olarak müjdelenen Kadir Gecesi de ramazan ayı içerisindedir. Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu ise kurtuluş olan ramazanın bizleri arınmaya ve bağışlanmaya ulaştırması hepimizin ortak dileğidir. Kötü sözden sakınma, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörünün hâkim olduğu mübarek ramazan ayının sonunda birlik ve beraberlik duygularımızın güçlendiği ve kardeşçe kucaklaştığımız güzel bir bayrama erişmek umuduyla tüm vatandaşlarımızın ve İslam âleminin ramazan ayını en içten duygularımla kutluyor, sağlık ve esenlik getirmesini gönülden diliyorum."